Etusivu

Uudet nettisivut

Uudet nettisivut tai oikeastaan nettisivujen runko ovat Janne Siivosen työstämät. Ammattilaisen kädenjälki näkyy erityisesti siinä, että sivustot ovat luotu käyttäen nykyaikaisia nettisivujen leipomisvälineitä. Näin ollen juttujen lisääminen nettisivuille on melkoisen simppeliä hommaa.

Uusille sivuille onkin jo ilmestynyt Roligin Jasminin kirjoittamia uutisia ja juttuja. Jassu on lupaillut kirjoittella sivuille jatkossakin juttuja suunnistustoimintaamme liittyvistä asioista.

Seuran jäsenille sivustossa on oma salasanan takana oleva osio. Salasanan saa rekistöröitymällä sivuille.

Myönnettyjen käyttöoikeuksien mukaan uusille sivuille voi lisätä juttua ja kuvia. Uusilta sivuilta voi ladata seuran karttatiedostoja ja voidaan mm. tehdä äänestyksiä. Mahdollisuuksia on vaikka mihin. Käyttöoikeuksia näiden toimintojen toteuttamiseen jaetaan niitä haluaville ja tarvitseville.

Ei muuta kuin runosuoni kukkimaan ja juttuja eetteriin. Ympäristö on nyt olemassa.

Viimeksi päivitetty (18.06.2010 20:06)